Вівторок, 09.03.2021, 07:01 | Вітаю Вас Гость | RSS |
![]() | |
Головна | Виховна година | Реєстрація | Вхід |
|
Виховна година Класний керівник ЯненкоМ.М. Тема: "Закони дружби" Мета: формувати в учнів уявлення про людські чесноти, зміст понять «друг», «дружба», «товариш»; поглибити і розширити поняття про дружбу, показати необхідність дружити, навчити дітей правильно вибирати друзів, спілкуватися і товаришувати створити «Закони дружби»; розвивати вміння осмислювати духовні цінності, мораль, самосвідомість; виховувати у дітей дружелюбне ставлення один до одного, бажання бути другом. Хід виховної години: 1. Організаційний момент. Римівка – віршик, що промовляється разом: Помирились сонце з хмарою, 2. Основна частина. «Асоціативний кущ». Що означає «дружба»? (На промінцях записуються відповіді дітей: вірність, повага, щирість, подільчивість, поступливість, взаєморозуміння, відвертість…) Обговорення кожної якості. Опрацювання оповідання за методикою Метью Ліпмана (філософствування за текстом).
У маленької Каті велика радість – видужав її тато. Більше року він хворів, лежав у лікарні, переніс три операції. Мама і Катя горювали. Не раз, бувало, прокинеться Катя вночі і чує: мама плаче. А сьогодні батько вже на роботі. Здоровий і бадьорий. Зустріла дівчинка у дворі своїх однокласників – Петрика і Гришу – і поділилася радістю: Наш папа видужав! Хлопчики подивилися на Катю із здивуванням, повели плечима і, нічого не сказавши, побігли ганяти м’яч. Катя пішла до дівчаток, що гралися в класики. Наш папа видужав! – сказала вона. Одна дівчинка із здивуванням запитала: Ну і що ж? Катя відчула, як до горла підкотилася грудка, дихати їй стало важко. Вона відійшла до самотнього дерева і заплакала. Чому ти плачеш, Катю? – почула вона тихий, ласкавий голос Кості, мовчазного хлопчика, що сидів за самою останньою партою. Катя підняла голову і, схлипуючи, відповіла: Наш папа видужав. Як це добре! – зрадів Костя. – Біля нашого будинку в бору вже зацвіли проліски. Зайдемо після уроків до нас, нарвемо пролісків і понесемо вашому папі. Радість засяяла в Катрусиних очах. 2)Постановка «розумних» питань (які мають аргументацію). -Чи може слово образити? -Чому люди бувають байдужими? - Чому радість засяяла в очах Катрусі? - Чи можна Костю назвати справжнім другом? 3)Вибір сильного питання голосуванням. 4)Обговорення. Філософствування по питанню. Вправа «Пошук істини». Вибір друга дуже важлива справа.Ми зараз з вами з’ясуємо яким має бути справжній друг.(Дитина зачитує риси характеру, а учні класу сигналізують «так» чи «ні» - знаки РН.) Справжній друг :Зрозуміє тебе. Зрадіє твоїм успіхам. Пускає плітки. Допоможе у біді. Дасть добру пораду. Говорить неправду. Ображає товариша. Вітає з днем народження. Нікого не ображає. З ним завжди весело. Хитрує. Захищає слабших. Ми з’ясували яким має бути справжній друг. Дидактична гра в групах. Зберіть прислів'я з частин,поясніть, як розумієте. Дружба та братство – дорожче багатства. Дружний табун і вовків не боїться. При горі та в лиху годину пізнаєш вірну людину. Не той друг, хто лащиться, а той, що печалиться. Людина без друзів, що дерево без коріння. Технологія «Незакінчене речення». Продовжіть речення: Друг це та людина, яка... З другом можна... Групова робота. Написання законів дружби в групах.Обговорення. Створення спільного плокату: «Закони дружби».
- Які з цих законів ви вже виконуєте, а яких треба навчитися дотримуватися? 3.Рефлексія. Який закон дружби для кожного з вас найважливіший?(Обговорення: метод «Прес») Вмійте дружити. Вам допоможуть складені закони дружби.Справжній друг — подарунок долі та найбільша удача в житті. Нестримний сміх, захоплюючі історії, сокровенні таємниці й лише вам зрозумілі словечка — з другом завжди є про що поговорити, кого згадати і чим розважитись. Щирий друг — то найцінніший скарб! Виховна година Тема. «Україна - моя Батьківщина». Мета: Поглибити знання дітей про свою Батьківщину, про символи України, традиції українського народу, красу і неповторність рідного краю. Продовжити ознайомлення з Конституцією України; розвивати увагу, уяву, мислення, словниковий запас, мовлення, вміння користуватися картою України; виховувати любов до Батьківщини, української мови, бажання примножувати кращі надбання народу, берегти природу. Обладнання: Карта України, Конституція України, зображення державних символів, вишиті рушники, український національний одяг, калина, квіти вирізані з кольорового паперу, плакати з написами. Хід уроку. 1.Організація класу. Вправа «Привітання» Діти.станьте у коло.
Неповторні ти і я, разом ми – одна сім’я, будемо у мирі жити, гарно вчитись і дружити, щоб батьки могли радіти, що такі в них добрі діти.
Виберіть на галявинці квітів ту, що сподобалася. Виконайте те, що написано на квіточці: -поклади руки на плечі другові і посміхнись; -погладь по голівці; -потисни руку; -подивися в очі і посміхнись; -візьмись за руки і покружляй. По дзвіночку вправу закінчили. Сядьте за парти групами, щоб колір квітів відповідав стрічці на парті. 2.Мотивація навчання, повідомлення теми, мети, задач уроку. Кожна група читає свій надпис на смужці-стрічці.Вчитель просить продовжити кожну групу хором: Україна – це народ, мова, традиції, державні та народні символи, територія. 3.Групова робота над завданням. Кожна група запрошує в команду когось з батьків. Група готує презентацію на вказану тему(народ, мова, традиції, державні та народні символи, територія) Дорослий читає допоміжні питання: Народ -Хто населяє Україну? Хто був нашими пращурами? -Яких видатних українців знаєте? -Які якості українців? Мова -Якою мовою ми говоримо? Чи гарна вона? -Хто такий Тарас Шевченко? -Які народні пісні, приказки та прислів’я знаєте? ТрадиціЇ -Які українські народні свята знаєте? -Якій українській національний одяг? -Які страви готують українці? Символи -Які державні символи знаєте? -Чому прапор України синьо-жовтий? -Які народні символи ? Територія -Що ми бачимо на карті України? -Які найбільші міста,річки,гори знаєте? -Чи потрібно охороняти природу УкраЇни?
4.Поетична сторінка. Діти читають віршовані рядки: Моя Батьківщина – велика країна. Весь Всесвіт для мене вона. Найкраща у світі моя Україна. У цілому світі одна. Я тут народився у добру годину, Тут світ пізнавати учусь. Люблю я всім серцем свою Україну! І нею пишаюсь, горджусь. Люблю я всім серцем свою Батьківщину, Для мене – найкраща вона. Моя Батьківщина – це вишеньки цвіт І верби над ставом, й калина. Моя Батьківщина – це наша сім'я, Затишний куточок і хата. Моя Батьківщина – ліси і поля. Від них в нас і радість, і сила. Моя Батьківщина – це злагода й мир, Та небо блакитне і чисте.
5. Рефлексія. Учитель. Дорогі діти! У світі немає нічого вищого, дорожчого, як рідна Вітчизна, бо вона дала нам крила для польоту, відкрила цей чарівний дивосвіт, вона, як мати у світі – одна. Україна – це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку – це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна, як і мама, бо – Можна все на світі вибрати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину. Так писав відданий син України Василь Симоненко, поет, патріот і мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все своє життя. От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого – з любові до рідного краю. Кожен народ любить свою батьківщину, робить усе для процвітання своєї держави, для її слави, свободи, незалежності. Ми живемо в Україні, волелюбній, мирній державі, і теж усім серцем любимо нашу милу, дорогу країну, хочемо, щоб вона стала процвітаючою, сильною, завжди була вільною і незалежною, бо всі ми громадяни нашої Вітчизни, патріоти, люблячі сини і дочки України. Україна як самостійна держава має свої державні символи, про що записано в Основному Законі країни. (Демонструю Конституцію Украйни. Зачитую статті) Кожна країна має свою столицю. Як називається наша столиця? (Розповідь про Київ, показ на карті, демонстрація ілюстрацій).
Україна – чарівний і квітучий край. Через усю Україну з півночі на південь, протікає Дніпро, одна з найбільших річок Європи, і впадає у Чорне море. З півдня нашу Вітчизну омиває ще одне море Азовське. На заході здіймають у небо свої вершини гори Карпати. На півночі ростіть густі ліси – це Полісся, а далі на південь поступово змінюються природні пейзажі, переходячи у степи. Ось така природа України, вона неповторна своєю красою. 6.Підсумок уроку – створення колажу. Зараз ми сплетемо віночок із квітів любові для милої і рідної України. Перед вами вирізані квіти з кольорового паперу, візьміть квіточку, намалюйте свій настрій, підійдіть до карти України і приклейте квітку.А батьки прикріплять стрічки з надписами: народ, мова, традиції, державні та народні символи, територія… Хай буде легкою ваша дорога до знань, щоб ви були здорові, щоб у синьому небі України був мир, а поміж людьми любов та злагода. Завжди пам’ятайте, що ви діти своєї рідної і милої України, зі своїми звичаями, традиціями, легендами, казками та багатою, як земля, українською мовою.
|
Copyright MyCorp © 2021 |
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz |